Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER & METAL / Silver / Cutlery set 9952062



*

nr 995 2062


CUTLERY SET

miscellaneous,


diverse


Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday November 16 2015
at 20:01:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/11 15:33:51 1      300 kr
16/11 18:48:57 2      Vinnande bud
16/11 19:56:42 3      450 kr
16/11 19:56:42 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: besticksuppsättning bestickuppsättning matbestick silver ädelmetall
  • 6751 BEAKER
    + bowl, 2 parts, silver. Height: 6, 5-12, weight: ..//
    Present: SEK 2800

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:41
  • 6589 BEAKER
    5 pcs, silver, small, with engravings. Height: 5-6..//
    Present: SEK 1300

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:47
  • 6590 BEAKER
    silver, CG Hallberg, Sweden, 1943, skadad fot. Hei..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:14
  • 6603 CUTLERY
    12 pieces, silver, udda. Length: 11-15, weight: 22..//
    Present: SEK 3200

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:59
  • 6443 CUTLERY
    silver, 33 pieces, length: 18-25, weight: 1900 gr ..//
    Present: SEK 18500

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:10
  • 6650 CUTLERY SET
    silver, 48 pieces, Rosenholm. Length: 12-19, 5, we..//
    Present: SEK 20000

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:51




Ladda ner broschyr